26 груд. 2017 р.

Вікторина до Міжнародного дня людей з інвалідністю

На платформі Міксіке з 1 по 17 грудня 2017 року
тривала серія вікторин, присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю.
Учні 10 класу Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів мали чудову нагоду розширити свої знання щодо питань життя з інвалідністю, інклюзивності суспільства.
Питання були і цікавими, і важливими водночас.
P.S.:feedback був дуже емоційний. Міксіке обрало правильний девіз: "Навчання із ЗАДОВОЛЕННЯМ".

1. Видатні люди з інвалідністю (тип вправи «Ілюстрації»)

http://miksike.net.ua/en/gtests2.html?test=10047&start=1

2. Інклюзивність в дитячій літературі (тип вправи «Варіанти»)

http://miksike.net.ua/en/gtests2.html?test=10172&start=1

3. Поняття про інклюзивність (тип вправи «Букви»)

http://miksike.net.ua/en/lmtests2.html?test=9939&start=1


4. Інклюзивність в Україні (тип вправи «Слова»)

http://miksike.net.ua/en/gtests2.html?test=10170&start=1




11 груд. 2017 р.

Google присвятив дудл Максу Борну – одному з творців квантової механіки

    Борн народився в Бреслау (зараз польське місто Вроцлав) 11 грудня 1882 року. Він був німецьким і британським фізиком-теоретиком і математиком, одним із творців квантової механіки.
   Борн удостоївся Нобелівської премії з фізики, а в історію увійшов не тільки як вчений, а й як громадський діяч, який виступав за мир та ядерне роззброєння.
    Окрім Нобелівської премії, науковець був удостоєний безліччю інших престижних нагород. Борна проголосили почесним членом Лондонського королівського товариства, Національної академії наук США, Датської королівської академії наук, Шведської королівської академії наук, Ірландської королівської академії, академій наук Індії, Румунії та Перу.

Навчальний фізичний експеримент

Даний ресурс сприятиме якісній підготовці учня до виконання лабораторної роботи. На сторінках розміщена:
  • теоретична інформація щодо понять, які вивчаються.
  • детально описано алгоритм дій при дослідженні фізичних явищ та вимірюванні фізичних величин.
  • наводяться приклади різноманітних досліджень.
  • вкладені різноманітні відео-фрагменти досліджень та флеш-анімації.
  • Завершується кожен розділ on-line тестуванням із можливістю самоперевірки

6 груд. 2017 р.

Урок "Звук" (фізика, 9 клас)



    05 грудня 2017 року відбулися відкриті уроки вчителів української мови, фізики, фізичної культури, які стали учасниками ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2018».
     Конкурсний урок учителя - незвичайний урок. Він вимагав особливого настрою як під час підготовки до нього, так і у процесі його проведення. Щоб увійти у світ практичної педагогіки, мало володіти лише міцними теоретичними знаннями з обраної спеціальності і виконавськими навичками, продемонстрованими на навчальних заняттях, а потрібно ще й бути вчителем за покликанням. Успішний початок багато в чому залежав також від уміння педагогів з перших хвилин уроку принести в дитячий колектив дух радості і співтворчості, викликати цікавість та інтерес з боку школярів до того, що відбувалося на уроці.

11 лист. 2017 р.

11 YouTube-лекцій для школярів, закоханих у фізику та космос

http://womo.ua/11-youtube-lektstyi-fizika-i-kosmos/

Ця добірка буде корисною не лише для дітей, а й для батьків та вчителів, які можуть зробити із нудних уроків справжнє свято. Ми зібрали найцікавіші анімаційні лекції від освітніх YouTube-каналів, що допоможуть зрозуміти фізику та астрономію або закохають дітей у ці науки ще більше.

2 лист. 2017 р.

Як вчителю додати до своїх уроків «Філософію для дітей»

У 1970-х професор університету Монклер (США) Метью Ліпман створив методику навчання «Філософія для дітей» (Philosophy for Children, P4C). Нині цей підхід застосовується в понад 80 країнах світу. А дослідження свідчать, що методика може підвищити успішність учнів на 30%. На що орієнтується «Філософія для дітей» та як її застосовувати на практиці під час тренінгу в Малій академії наук розповіли почесний професор Гьонсанського національного університету Джінван Парк та український експерт, кандидат філософських наук Юлія Кравченко.

https://osvitoria.media/experience/yak-vchytelyu-dodaty-do-svoyih-urokiv-filosofiyu-dlya-ditej/

12 ідей для розвитку критичного мислення на уроках


В епоху екранів і мислення картинками, ми пасивно споживаємо не завжди потрібну інформацію. Що вже казати про дітей, котрі, наслідуючи дорослих, так само живуть в екрані. Чи можна привернути їх увагу захопленням, навчити мислити критично: аналізувати, обробляти і застосовувати нові знання задля чогось особливого? Ось кілька ідей, як це зробити.


https://osvitoria.media/experience/12-idej-dlya-rozvytku-krytychnogo-myslennya-na-urokah/

Шпаргалка від ZNOUA


31 жовт. 2017 р.

The Future


Пов’язане зображення

Український освітній ресурс про новітні технології. 

Головна мета проекту  – створення медіа нового покоління: глобальної української інформаційної платформи, яка пропонує знання про новітні технології для всіх, а особливо для підлітків й школярів, а також їхніх вчителів. На нашому сайті можна безкоштовно завантажити плани уроків, які містять всю актуальну інформацію, для того, щоб цікаво та компетентно розповісти учням про криптовалюту, віртуальну реальність чи "розумне" місто

Адже місія команди thefuture.news - допомогти школярам визначитись з професією та надихнути їх вивчати фундаментальні предмети.

Ну що — почали?

Шість сміливців Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів візьмуть участь у Всеукраїнському  Інтернет-турнірі з природничих дисциплін.

Завдання турніру можна переглянути за посиланням
http://vpd.inhost.com.ua/task/2017/kval/index.php

Більш детальну інформацію можна дізнатися за посиланням


20 жовт. 2017 р.

Геометрія 9 клас. Чому бджоли надають перевагу шестикутникам

"Хроніки комуністичних репресій"

Екскурсія учнів 10 класу Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів до Каланчацького краєзнавчого музей. Інтерактивні та демонмтраційні форми презентації низки цікавих фактів про роки Великого терору. Велика подяка Лановенькій Т.В., яка підготувала і провела змістоний захід .
Світлина від Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Світлина від Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Фізика 7 клас "З чого все складається? "

Як працюють сонячні панелі (батареї) [TED-Ed]

17 жовт. 2017 р.

Газета "Математика", № 19 (823), 2017

Цього разу й урок-кейс і багатогранний урок-роздум та інші цікаві матеріали від талановитих авторів. 


Світлина від Irina Kirdey.    Світлина від Irina Kirdey.


Світлина від Irina Kirdey.    Світлина від Irina Kirdey.

14 жовт. 2017 р.

День козацтва


Магнітна левітація. Фізика 9 клас

Якщо ви хочете дізнатися про явище антигравітації, можливості та перспективи його створення, дослідження та застосування в сучасному світі, то вам неодмінно варто переглянути розробку кейс-уроку "Антигравітація".

Лабораторія МAHЛаб

Результат пошуку зображень за запитом "Лабораторія МАНЛаб"МанЛаб - це лабораторний комплекс Національного центру "Мала академія наук України", який  пропонує допомогу у наукових та навчальних дослідженнях учням шкіл України в дистанційному та очному режимі.
Лабораторний комплекс спеціалізується на дослідженнях у галузях природничого напрямку: фізика, хімія, біологія, географія, астрономія.

11 жовт. 2017 р.

Наука в соцмережах: 10 пабліків та каналів для інтелектуального розвитку дітей



Дитину неможливо відірвати від планшета чи смартфона? Вона увесь час грає та роздивляється фото котів? А ви хочете, щоб вона витрачала час із користю, нехай із планшетом. Тоді радимо декілька пабліків у соцмережах, які допоможуть підготуватися до школи, розважать та стануть у нагоді під час навчання.

4 жовт. 2017 р.

Фізика...Нобелівська премія 2017 р.

А цьогорічну Нобелівську премію в галузі фізики присуджено теж трьом ученим: Райнеру Вайссу, Баррі Барішу та Кіпу Торну - "за вирішальний внесок у детектор LIGO та спостереження за гравітаційними хвилями"


1 жовт. 2017 р.

День туризму

Всім відомо, що 27 вересня вся планета святкує міжнародний день туризму, однак треба ще й вміти правильно відзначати цей день: хороша компанія,спортивні змагання, єднаюче багаття, жарти+пісні і смачненький туристичний обід...Нам вдалося все!!! Тож атмосфера дружнього кола продовжиться і в наших подальших шкільних буднях.


    



23 вер. 2017 р.

Ключова компетентність "уміти вчитися впродовж життя"...

Таксономія Блума. Що? Хто? Коли? Як? Відповіді на всі ці та інші запитання у вже готовому номері 17 (821), 2017 газети "Математика" видавництва Шкільний світ. Обережно! Значно підвищує ефективність уроків! Передплатний індекс 35238. Долучайтесь!

5 вер. 2017 р.

Сім книг, які допоможуть краще зрозуміти фізику


«Сім основних уроків з фізики», Карло Ровеллі

Автор пояснює основи фізики в семи уроках. Вони стануть у пригоді тим, хто або мало знає про фізику, або не знає нічого. Перший урок присвячений загальній теорії відносності Альберта Ейнштейна, яку сам автор називає “найпрекраснішою з теорій”. Другий – квантовій механіці, зокрема найбільш таємничим аспектам сучасної фізики, які досі залишаються нерозкритими. Тема третього уроку — космос як архітектура Всесвіту, який ми населяємо. Четвертого — елементарні частки. На п’ятому уроці йдеться про квантову гравітацію. На шостому — про ймовірність існування чорних дір та їх випромінювання. У завершальному розділі автор розмірковує, чи можна зрозуміти наше існування, описавши світ з точки зору фізики. Ці уроки — серія статей, опублікованих автором у недільному додатку до італійської газети «Sole 24 Ore».


«Атоми у нас вдома», Кріс Вудфорд


Автор науково пояснює те, з чим ми стикаємось щодня. Наприклад, чому впасти з драбини так само небезпечно, як потрапити в пащу крокодила. Скільки атомів треба розщепити, щоб загорілась електрична лампочка. Скільки важить будинок і чому він не провалюється під землю. Мета цієї книги — допомогти читачеві краще зрозуміти навколишній світ, пояснивши наукові явища в житті цікавою і доступною мовою.
Наприклад, у книзі наочно показано, наскільки малий атом. На Землі живе близько 7 млрд людей. Якби всі вони були атомами і стали один на одного, то досягли б висоти середнього людського зросту.

«Як все працює. Закони фізики в нашому житті», Луїс Блумфілд

Автор популярно розповідає, чому лампочки горять, пральний порошок відпирає бруд, літаки літають, айподи відтворюють музику, а кухонні ножі не ламаються. Прочитавши книгу, ви нізащо не поставите металеву миску в мікрохвильову піч і не будете фарбуватися при штучному освітленні, якщо у вас побачення на свіжому повітрі.
Читач пізнаватиме фізику поступово, на прикладі буденних життєвих ситуацій і реальних предметів.

«Фізика для всіх» (серія з чотирьох книг: «Фізичні тіла», «Молекули, «Електрони», «Фотони і ядра»), Лев Ландау, Олександр Китайгородський
Нобелівський лауреат Ландау і професор Китайгородський простою мовою, з гумором та ілюстраціями пояснюють основи загального курсу фізики. Як струм проходить через рідини, метали й напівпровідники, що таке хвильова механіка, що лежить в основі радіотехніки та електротехніки?


«На лужку Ейнштейна. Що таке ніщо, і де починається все», Аманда Гефтер

Коли Аманді Гефтер, науковому журналісту, було 15, батько запитав її: «Чи можна уявити ніщо»? Це запитання змінило життя Аманди. Вона почала детальніше вивчати сучасну фізику і філософію. Навчилася бачити сенс формул, майже не звертаючи уваги на самі формули. Це принесло їй повагу провідних фізиків світу і можливість спілкуватися з ними на рівних.

У книзі переплітаються розповідь про подорож батька з донькою до далеких меж Всесвіту, щоденник підлітка і роздуми дорослого. Автор поєднує математичну точність з філософськими роздумами. Крім того, Аманда пояснює «на пальцях» складні фізичні поняття, кращі фізики світу відповідають її на запитання, а в кінці книги вона доходить висновку: фізика описує не те, як влаштований світ, фізика описує, як влаштована ілюзія, що світ існує.

«Фізика без приладів», Левемарк Лассе
Досліди Тома Тіта (творчий псевдонім Артура Гуда, французького письменника і журналіста) уже понад сто років допомагають дітям усього свыту вивчати навколишній світ через гру. Читачі дізнаються, як оживити тінь, перемогти в силовому змаганні одразу чотирьох дорослих, змусити танцювати шкаралупу, закип’ятити воду за допомогою рук, зробити квіти з мильних бульбашок. У книзі зібрані десятки таких дослідів.

«Джордж і таємний ключ до Всесвіту», «Джордж і скарби космосу», «Джордж і Великий вибух», Стівен і Люсі Гокінґ

Серія книг одного з найвидатніших фізиків сучасності, написана в співавторстві з донькою. Книга сповнена гумору та карколомних пригод, де важливі наукові факти переплетено з веселими і часом небезпечними витівками. Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.
У першій книзі розкриваються цікаві загадки Всесвіту, у другій більше уваги приділено будові і таємницям космосу, а в третій ідеться про Великий вибух.

3 вер. 2017 р.

Календарно-тематичне планування: фізика 9 клас І семестр

Складено до підручника:
Фізика: підруч. для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл.:/ [Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кірюхіна О.О.]; за ред. В.Г. Бар’яхтара, С.О. Довгого. — Х.: Вид-во «Ранок», 2016. — 272 с.: іл. , фот.

Згідно з оновленою навчальною програмою для учнів 7-9 кл, затвердженою наказом МОНУ від 07.06.2017 № 804


23 серп. 2017 р.

5-хвилинний план уроку

Це оригінальний 5-хвилинний план уроків © (5MLP / # 5MinPlan), включаючи історію та свідчення того, як воно використовується у школах по всьому світу! Якщо ви хочете переглянути інші 30 + варіанти, відвідайте # 5MinPlan Series © . Відвідайте оригінальне посилання на TES Resources тут - завантажте шаблон - та додаткові ресурси. Існує також програма навчання 5 хвилини тут . Можливо, ви захочете закріпити себе чи свою школу на цій карті по всьому світу на 5 хвилин , або додати власний 5-хвилинний шаблон до цієї Wikispace та / або знайти варіацію предмету.